Marit Jalakas

vanemapuhkusel

Marit Jalakas

CV ja Biograafia

Haridus: Georg Otsa nimeline Tallinna muusikakool, rütmimuusika eriala (2013); Eesti Muusika ja Teatriakadeemia magistrikraad muusikaõpetaja erialal (2018)

Muusikuteed alustasin juba väikese plikatirtsuna, käies erinevatel laulukonkurssidel. Lasteaias käies võitsin Saaremaa Laululinnul 6aastaste laululaste seas 1. koha. Siis nägi mu ema, et minus on seda muusikuhinge ning küsis, kas sooviksin minna muusikakooli. Mina olevat vastanud kindla JAH-sõna ning kriteeriumiks oli, et kindlasti pean saama klaverit õppida. Nii läks nagu soovisin ja Kuressaare muusikakooli lõpetasin kiitusega klaveri erialal aastal 2006. aastal. Lisaks klaverile õppisin muusikakoolis ka laulmist ning osalesin tütarlastekooris „Täheõis“. Peale muusikakooli läksin õppima Inspira huvikooli laulmist ning rütmimuusika klaverit. Samal ajal liitusin Didasko huvikooliga, kus õppisin samuti laulmist, klaverit, näitlemist kui ka kitarri. Juba 15aastaselt alustasin tööd õpetajana. Õpetasin mõlemas huvikoolis väikestele lastele kui ka mõni aasta endast noorematele õpilastele nii laulmist kui ka klaverimängu. 17-aastaselt viisin läbi poistekoori laagreid ning olin nende juhendaja ja kontsertmeister. Keskkoolis oli mul juba kaks bändi: Ellips ning Minorspace. Mõlematega esinesime pea igas paigas Saaremaal ning noortebändide konkursil saime vaid esikohti. Peale keskkooli lõppu asusin õppima Georg Otsa nimelisse Tallinna muusikakooli rütmimuusika laulmise erialale, mille lõpetasin 2013. aastal. Teisel kursusel alustasin ka tööd lauluõpetajana Maardu Kunstide Koolis. Peale Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli lõpetamist asusin õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikaõpetaja erialale, mille lõpetasin 2018. aastal magistrikraadiga. Lisaks õppimisele ja õpetamisele esinen nii üksi kui ka bändiga erinevatel üritustel. Olen olnud vokaalansambli JazzIn Sisters liige ning solist TTÜ Bigbandis. Lisaks sellele olen kaasa teinud mitmetes muusikalistes suurprojektides nagu Eesti Laul, Eesti Vähiliidu kontserdid, Tudengite Öölaulupidu jne.

Lauluõpetajana on mul kogemust nii väikeste, noorte kui ka täiskasvanutega. Ootan Sindki laulma ning muusikast osa saama!

Kontaktid

E-mail: marit@meero.ee