Helin Mari Arder

pop-laul

Helin Mari Arder

CV ja Biograafia

Muusika on olnud minu elu loomulik osa nii kaua kui seda mäletan. Tänu vanemate seotusele muusikaga oli meie kodu alati helisid täis ning kõik lapsed pandi erinevaid pille õppima. Minu pilliks sai viiul, mida õppisin Tallinna Lastemuusikakoolis, käies samal ajal muusikakallakuga klassis praeguses Jakob Westholmi Gümnaasiumis. Viiulit ja kulbipilli mängisin ka Heldur Vaabeli juhendatavas rahvapilliansamblis "Kirilind", millega esinesime palju Soomes. Ilmselt tänu sellele juhtuski, et juba keskkooliõpilasena sattusin õppima Helsingisse ning sooritasin kooli lõpueksamid hoopistükkis seal.

Muusika on üks omamoodi keel ning erinevate keelte kõla on mind alati paelunud. Nii jätkasin mõne aasta pärast õpinguid Tartu Ülikoolis, sedapuhku prantsuse keele alal. Prantsuse keele õpingud võimaldasid mul tutvuda ka mitmete teiste keeltega ning kasutada nende värve hiljem muusikas. Peatselt jätkasin jälle muusikaõpinguid, astudes Georg Otsa nimelisse Muusikakooli pop-jazz laulu õppima. Hiljem jätkusid pop-jazz laulu ja muusikapedagoogika eriala õpingud uuesti Helsingis Metropolia kõrgkoolis, mille lõpetasin aastal 2009.

Alates õpingutest Otsa-koolis olen teadnud, et minu lemmikmuusikaks on jazz, mis paelub mind isiklikkuse ja improvisatsioonilisusega, lõpmatute tõlgendusvõimalustega. Minu jaoks on oluline olla muusikas aus ning anda muusikas peituvat sõnumit edasi võimalikult siiralt. Armastan eestikeelset muusikat aga mind paelub ka portugalikeelse bossa-nova pehmus, liikuvad sambad ning svingmuusika. Samuti esitan heameelega prantsusekeelset shansooni. Iga keel toob esitajas midagi veidi erinevat välja ning avab meile killukese isevärvi maailma.

Lisaks muusika seadmisele kirjutan ise originaalmuusikat, peamiselt eesti autorite luulele (Eeva Park, Ott Arder, Leelo Tungal, Jaan Kross, Airis Erme jpt). Viimaste aastate jooksul olen kirjutanud ka lastelaule, millest üks - Olivia Saare luuletusele kirjutatud "Naerulohkudega maailm" - kõlas minu suureks rõõmuks 2019. aasta Laulupeol mudilaskooride esituses.

www.helinmari.ee

Kontaktid

E-mail: helinmari@meero.ee