Eva-Britta Simson

eelkooliealiste laste rühmad ja soololaul

Eva-Britta Simson

CV ja Biograafia

Muusikaga olen lähedane juba lapsest saati tänu oma muusikaõpetajast emale, kelle musikaalne eluviis ning igapäevane laul saatis mind juba enne kooliteele asumist. Esimeses klassis astusin ka Türi Muusikakooli viiuliklassi. Samuti õppisin lisaerialana löökpille ning osalesin nendega edukalt 2014. aasta vabariiklikul konkursil. Lapsena võtsin osa mitmetest lauluvõistlustest nii solisti, ansamblite kui ka kooridega, kõige eredamalt mäletan Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevi, kus saavutasime ka 2016. aastal segaansambliga 25E juhendaja Kristina Bianca Rantalaga segaansamblite arvestuses 1. koha.

Gümnaasiumis käisin Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassis, kus tutvusin lähemalt lavaga ning mõttega, et kuidas seal toime tulla. Teater pakkus mulle palju inspiratsiooni ka muusikaks ning sealt leidsin julguse ennast tõeliselt väljendada. Peale gümnaasiumit jätkusid minu õpingud aga British and Irish Modern Music Institute’is Brightonis, Inglismaal. 2022. aastal lõpetasin bakalaureuse kraadi Professional Musicianship in Vocal Techniques erialal. Minu lõputööks oli omaloomingulise lühialbumi “I Fell in Love: Live acoustic session from home” väljaandmine kõikidel suurematel muusika platvormidel. Lisaks ülikoolis õppimisele töötasin samal ajal ka muusikaõpetajana Eesti koolis Londonis. Õppekeel oli peamiselt eesti, kuid keele tase kõigil lastel erinev. Lisaks olin ka Londoni Eesti segakoori kaasdirigent, millega esinesime mitmetel kontsertidel üle Ühendkuningriikide, tihti koos Läti ja Leedu segakooridega.

Noorena laulsin ka ise aastakese Meeros, õpetaja Mirjam Dede käe all. Aastal 2017 osalesin üleriiklikul solistide konkursil Solistica Maria Väli juhendamisel, kus saavutasin 10.-12. klasside arvestuses 8. kohta. Samal aastal kirjutasin ka oma esimese loo, mida esitasin esmakordselt Meero klassikontserdil. Nüüdseks olen lisaks lühialbumile välja andnud mitu singlit, olen kaasa teinud mitmetel muusikaprojektidel üle maailma ning kirjutanud lugusid ka teistele artistidele.

Kontaktid

E-mail: evabritta@meero.ee