Mihkel

Mihkel Pilt
kitarri ja ukulele õpe

Minu muusikaõpingute teekond sai alguse Nõmme Muusikakoolis 1995. aastal, kus asusin õppima klassikalist klaverit õpetaja Eero Läte juures. Järgmisel aastal alustasin ka laulmist Tallinna Poistekooris, dirigendiks Lydia Rahula. Erinevad muusikalised kogemused avardasid pidevalt minu maailmapilti ning 2002. aastal hakkasin iseseisvalt õppima kitarri. 2008. aastal jätkasin kitarriõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, kus minu juhendajateks olid Ain Varts ja Mart Soo. Nelja aasta jooksul spetsialiseerusin eelkõige jazz-, pop- ja rokkmuusikale, samuti treenisin põhjalikult oma tehnilisi ja teoreetilisi oskusi. Minu kõige suuremateks eeskujudeks sel ajal olid Steve Morse, Paul Gilbert, Lee Ritenour, Mike Stern ja Wayne Krantz.
2013. aastal algasid minu õpingud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, kus minu erialaõpetajateks olid Ain Agan ja Marek Talts. Keskendusin eelkõige improvisatsioonile ja jazzmuusikale. Minu eesmärgiks oli muusikalise sõnavara avardamine, jazziliku helikeele leidmine, tehniliste oskuste arendamine ning sooloseadete tegemine.
2014/2015. õppeaastal olin kitarriõpetaja Viljandi Huvikoolis. See aeg oli minu jaoks väga õpetlik eelkõige seetõttu, et andsin tunde kitarrirühmale. Oli põnev leida pidevalt lahendusi, kui keegi oli tunnist puudunud või kui keegi arenes teistelt märgatavalt kiiremini. See sundis mind kui õpetajat sujuvalt lahendusi leidma ja vastavalt võimalustele õppetööd suunama.
Õpingute jooksul TÜVKA-s õppisin ühe semestri vahetusüliõpilasena Metropolia Rakenduskõrgkoolis, õpetajaks Jarmo Hynninen. Soomes oldud aeg avardas eelkõige minu suhtumist ja vaatenurka muusikuks olemisele. Tegelesin väga palju improvisatsiooni, bluusi, heviroki, jazzi ja kantriga.
Lisaks pillimängule huvitab mind väga helitehnoloogia – nii stuudiotöö kui ka kontsertide helindamine. Olen toonmeistri tööd teinud Eesti Rahva Muuseumis, festivalil "Jazzkaar", Tartu Hansapäevadel jne.
Aastate jooksul olen osalenud mitmetes põnevates projektides ja koosseisudes, näiteks Keedisbänd Megaturbo 3000, Külalised, Mart Sanderi Swingiorkester, Disco X, Dance- O-Phones, Trio KOLM, 2 Quick Start, Ugala etendus “Hiired on hiired”, Nukuteatri etendus "High School Musical", lauluvõistluse “Laulukarussell” eelvoorude saatebänd jne.