Maria

Maria Väli
 pop-laul- sellel õppeastal on Maria dekreetpuhkusel

Maria töötab Meeros  soolo õpilastega Toompuiestee 17 a

Maria on jazzlaulja ja muusikalooja, kes tegutseb mitmetes koosseisudes – Estonian Voices, kellega anti 2014. aastal välja album “Ole hea”; Maria Väli Kvartett, mille album “Elu on kui taevas / Life Is Like the Sky” ilmus 2013. aastal; trio Maria Väli - Laura Lindpere - Ara Yaralyan ning lisaks koostööd erinevate muusikute ja koosseisudega.

Muusikahariduse omandamist alustas Maria Kuressaare Muusikakoolis, millele järgnesid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 2014. aastal lõpetas ta magistriõpingud EMTA jazzmuusika erialal. 2013. aastal õppis Maria aastaaega Trondheimis Norra Tehnika- ja Teaduseülikoolis, mille jazzmuusikaosakonda peetakse üheks parimaks Euroopa jazzimaastikul.

Oma lauljateel on Maria osalenud mitmetel konkurssidel, sealhulgas Laulukarussellis ja saates Kaks Takti Ette. 2011. aastal saatis Mariat edu Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil, kus tema laul "Forgotten Garden" pälvis 1. koha. Lisaks konkurssidele on Marial olnud rõõm esineda mitmetel muusikafestivalidel Eestis, Rootsis, Norras, Soomes, Inglismaal ja Leedus.

Õpetajakogemusi on Maria kogunud alates 2011. aastast, õpetades esialgu Oh! Joy laululaagrites, millele järgnes õpetajatöö Rocca al Mare KuMa muusikakoolis. Alates 2015. aastast tegutseb Maria lauluõpetajana Meero Muusikus.